"Łatgalia"
ŁOTWA

Na jubileuszowej parafiadzie

W Polsce niedawno zakończyła się 15 jubileuszowa Parafiada Dzieci i Młodzieży do lat 19. Brała w niej udział przeważnie młodzież z Europy Środkowo-Wschodniej i z Polski. Nie zabrakło także młodzieży z Republiki Łotewskiej w tym również i 18 osób z Polskiej Średniej Szkoły im. J. Piłsudskiego z Daugavpilsu.

Pierwszy etap Parafiady odbył się w Warszawie, a drugi w miejscowości Borowo, niedaleko Mrągowa. Swoimi wrażeniami z tej imprezy podzieliła się studentka Uniwersytetu Daugavpilskiego - Julia Sosnowska. Zresztą Julia jest na czymś takim już po raz trzeci. Pierwszy raz wyjechała trzy lata temu jeszcze jako uczestniczka, natomiast rok temu i w tym roku była na Parafiadzie już w charakterze opiekunki. W tym roku Julia może być dumna ze swoich osiągnięć, ponieważ zdobyła dwa pierwsze miejsca - w chodzie na 3000 m i biegu przełajowym na 2 500 m.

Według tego, co nam powiedziała, tegoroczna Parafiada była bardzo udana. Nie zabrakło na niej różnych imprez kulturalnych, wycieczek krajoznawczych, zawodów sportowych, a także wielu innych pożytecznych rzeczy.

Podsumowując, Julia zaznaczyła, że tegoroczna jubileuszowa Parafiada pozostawiła uczestnikom z Łotwy bardzo wiele miłych i ciepłych chwil i na pewno młodzi ludzie jeszcze długo będą pamiętali tak piękne i z pożytkiem spędzone dni.

Nasz Czas 26/2003 (615)