Moja Babcia jest wspaniała

"Moja babcia jest wspaniała, tyle mnie radości dała"- pod takim hasłem w polskim przedszkolu w Pogirach odbyło się święto poświęcone "Dniu Babci i Dziadka".

Święto odbyło się pod kierownictwem pań W. Treszczyńskiej, L. Rynkiewicz,W. Đipilenë, D. Ustiło. W pięknie urządzonej dużej klasie zebrało sie sporo dziadków i babć. Spotykały ich wesołe i roześmiane dzieci, wychodząc na środek klasy i deklamując wiersze o dziadkach i babciach. Wiersze przeplatały się tańcami i śpiewem. Były wesołe i śmieszne przedstawienia o babciach i dziadkach. Zabrzmialo nie jedno ciepłe słowo pod adresem babć: "Daj jabłuszko, jak słoneczko, żeby starczylo dla wszystkich dziadków na świecie??. E. Zajączkowska, M. Szabliński i A. Radziun cieszyli wszystkich grą na akordeonie i pianinie. Na zakończenie dzieci przedstawiły bajkę o "Czerwonym kapturku". Koncert był świetny i w tym duża zasługa nauczycieli, którzy przyszykowali piękny program, w którym wzięły udział wszystkie dzieci. Każdej babci było szczególnie przyjemnie zobaczyć ukochanego wnuczka czy wnuczkę.W końcu przedstawienia dzieci wręczyły babciom i dziadkom prezenty, namalowane przez siebie i podpisane kartki: "Kocham Cię, kocham Babciu," "Kocham Cię , kocham Dziadku". Na specjalnie przyszykowanym szyldzie wisiały rysunki dziecięce, na których były przedstawione ich babcie i dziadkowie.

Wszystkich nauczycieli i gości dzieci zaprosiły do stołu nakrytego owocami i słodyczami. Szczęśliwi dziadkowie i babcie dziękowali nauczycielom i wnukom za piękne święto, które na długo zostanie w ich pamięci.

Greta Fedorczenko

Na zdjęciu: migawki ze święta

Nasz Czas 8/2003 (597)