UE i przedsiębiorczość


Wypoczynek w domu wypoczynkowym "Rasele"

Starym traktem Wilno - Molëtai dojeżdżamy do miejscowości Dubingiai (Dubinki) i Gedraičiai (Giedrojcie).

Do Molétai wjeżdżamy ul. Vilniaus (Wileńską). Można tu zwiedzić kościół św. Piotra i Pawła, Obserwatorium Astronomiczne ze skansenem etnograficznym. Na szlaku Molëtai - Święciany w odległości 15 km znajduje się osiedle Mindűnai, położone nad jez. Baltieji Lakajai. W Mindűnai polecamy skorzystać z usług Domu Wypoczynkowego "Rasele", który otrzymał certyfikat wyższej kategorii obsługi turystyki wiejskiej. Jest to nowy ośrodek z pięknym wyposażeniem i bilardem. 6 dużych pokoji może zmieścić około 30 osób. Pokoje 2-6 osobowe w cenie 100 - 300Lt, z łazienką, kominkiem i telewizją satelitarną. Posiłki można zamówić również na miejscu.

Uporządkowany jest park o powierzchni 2ha ziemi. Są tu garaże, postoje samochodowe, ruska łaźnia, do wynajęcia sanki, łyżwy, łódki, a nawet mały konik "Poni". Od niedawna współwłaścicielką ośrodka została Pani Krystyna Aksamit, która prowadzi sklep spożywczy i kawiarenkę w Czarnym Borze.
Zarezerwować miejsca w Domu wypoczynkowym "Rasele", bądź otrzymać informacje można pod nr tel. 8 (383) 50 260 w Moletai na fax 8 (5) 216 76 01 w Wilnie.

Pobliskie okolice Moletai można zwiedzić szlakiem wodnym. Rozpoczynając od Molëtai, jez. Pastoviai - rz. Siesarties - jez. Kamuzes - jez. Baltieji, Juodieji Lakajai, rzeką Lakaja bez wielkich przeszkód można dotrzeć do Wilna, a nawet Kowna.


Sklep W. Janczewskiego

Już od 6 lat czynny przy ul. Tuskulënř 1B - 15. Sklep jest położony obok b. sklepu "Mińsk", obecnie centrum handlowego "Iki". Jest to sklep prywatny z tańszą gatunkową odzieżą pochodzącą z Belgii i Anglii.

Można tu taniej nabyć odzież damską, min. garsonki, sukienki, bluzeczki, kurtki, płaszcze, futra zimowe. Sprzedaje się tutaj nowe obuwie: męskie, damskie, dziecięce. Na półkach sklepu można wyszukać również inne rzeczy potrzebne do użytku codziennego, m.in. zasłony, firanki, pokrycia, ręczniki.

Towary, które otrzymuje sklep pochodzą z nowych kolekcji i są w. bardzo dobrym stanie. Często są to rzeczy jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, być może mniej modne.

Gospodarze sklepu sami poszukują towarów lepszej jakości. Prawie każdy tydzień sklep jest popełniany nowym towarem. Bywają tu zniżki oraz wysprzedaż towarów sezonowych. Chcecie Państwo ubrać się taniej, prosimy zajrzeć do sklepu przy ul. Tuskulënř 1B-15, informacja pod nr tel. 273 06 42

Nasz Czas 7/2003 (596)